Meist

Eesti piirkond
LC Lihula
Klubi kood:060823
Regioon:II regioon
Tsoon:1. tsoon
Asutamise kuupäev:14.03.1998
Charter Night:16.06.1998
Vaderklubi:Aura (Soome)


Meie klubi toimetab aastast 1998. Sellesse aega mahub palju igasuguseid tegemisi, millest allpool lühikokkuvõtte teeme.
LC Lihula heategevuse sihtrühm on LAPSED. Meie projektide loetelu hõlmab Lihula lasteaia mänguväljaku ehitust (LC Keila klubi “Aasta tegu” auhind), Lihula Kunsti-ja muusikakoolile viiulite ja molbertide ning Lihula raamatukogule lasteraamatute kinkimist, Metsküla Algkooli spordi-ja mänguväljaku uuendamist, Kasari põhikoolile õuesõppeklassi ehitamist jpm.
Mahukamaks heategevusürituseks on seni olnud 2005-2006 teostatud projekt “Tuhat lapse silma”, mille käigus kontrollisid KSA Silmakeskuse optometristid ja MTÜ Eesti Silmafondi assistant Lõuna-Läänemaa kooli-ja lasteaialaste nägemist. Projektis osales 6 kooli ja 2 lasteaeda kokku ligi 800 lapsega.
Klubi tavaks on teenida hetegevuseks vajalik raha liikmete tööga.
2000-2003 põletasime Lihula Linnusemäel puusütt ehk tegime MIILI. LC Kulla sõprade abiga õppisime ja näitasime rahvale kuidas tehti sütt vanasti. Miili ehitamised on jäädvustatud fotodena ja filmina ning neid saab näha Eesti Rahva Muueumis (ka koduleheküljel). Edasi oleme teinud miili iga kahe aasta tagant, viimane kord 2013. Algusaastatel toetasime söemüügist saadud rahaga heategevust, viimastel aastatel on olnud eesmärgiks saada endale korralikku grillsütt.
2004-2007 hooldasime Virtsu lähedal asuvat Laelatu puisniitu, mis on Eesti liigirikkaim taimestikuline looduskooslus. Puisniidu säilitamiseks on vaja seda iga-aasta niita ja seda tuleb teha valdavalt käsitsi. Meie hooldada oli 10 ha.
Klubi üheks pikaajalisemaks traditsiooniks on metsa istutamine. Viimastel aastatel on meiega liitunud ka LC Tallinna Vanalinn, kellega koos veedetud nii mõnedki toredad metsapäevad.
2009-2010 raiusime teeäärset võsa eesmärgiga toota kütust Lihula - Eesti esimese rohtset biomassi (hein ja põhk) ning hakkpuitu kasutava - katlamaja tarbeks.
Alates 2007 aastast oleme korraldanud igal aastal jõulueelseid hetagevuskontserte Lihula Muusika- ja Kunstikooli laste kaasabil. Kontserdid on leidnud head vastukaja. 2012 aasta kontsert oli korraldatud Lõuna-Läänemaa Perekeskuse inventari uuendamiseks ja Lihula Raamatukogu`le muusikakeskuse soetamiseks koos kõrvaklappide ja klassikalise muusika plaatidega.
Piirkonna projektide (Maarja küla, Saa Nägijaks, Igale Lapsele Kodu) toetamiseks oleme Lihula Konsumi kaupluses koos korjanduskastiga edukalt tutvustanud läbiviidava ürituse mõtet ja kogunud selleks rohkelt annetusi.
Väiksemaid rahateenimise üritusi on olnud teisigi.
LC Lihula klubi siseürituste loetelusse mahuvad pereliikmetega ühised jalgratta-ja kanuumatkad: Osmussaare,Vilsandi, Soontaga Maalinnuse, Kurese küla, Tõstamaa alevi, teatri ja bowlingusaali külastamised, vastlapäeva tähistamine ja palju muud.
Meil on mõnus olla koos!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar